A cserépkályha és kemence építése a tervezéssel kezdődik, mely a kémény és a helyszín vizsgálatát is magába foglalja. A tervrajz és az árajánlat elkészítése ingyenes szolgáltatás.

A megrendelővel egyeztetve alakítom ki a cserépkályha formáját, színét és választom ki a megfelelő ajtót. A kályhacsempéket legyártom és összeépítem, majd beüzemelem a kályhát. A kályhaszemeket speciális samottos agyagból, kézi korongozással készítem fazekas mázakat alkalmazva.

A csempeidomok gyátásához olyan alapanyagokat kellett találnom, ami elég plasztikus, hogy korongozható legyen és nem túl sokat zsugorodik a száradás és égetés során. Ez azért fontos mert így a nyers termékek kevésbé hajlamosak a deformálódásra.
A döngölt idomokat /párkányok, lábazat, sarkok / terhelve lesúlyozva szárítom és a teljes száradás után sorjázom, csiszolom méretre.
A kályhaszemek készítése biztos korongos tudást, és nagy odafigyelést igényel. Jelentőségük az esztétikai szempontokon túl, hogy jelentősen megnövekszik a fűtési felület és ezáltal a kályhánk fűtési teljesítménye is jobb a sík csempékhez képest.

A csempéket a kecskeméti Interkeram Kft. által gyártott és forgalmazott KS-21-es samottos masszából készítem. Speciális, nagy szilárdságú agyagmassza, kültéri szobrokat / fagyálló/ és sütő-főző edényeket egyaránt csinálnak belőle, a fazekas mázak különösen jól érvényesülnek felületén. Mázoláshoz kizárólag hagyományos fazekas mázakat használok. Nyers mázakat vásárolok és ezeket adalékanyagokkal illetve színezőkkel / színtestek, fémoxidok / keverve, összeőrölve alakítom ki a kívánt színt. A máz és agyag hőtágulási együtthatóját a lehető legközelebb kell hozni egymáshoz. A mázolás kézzel, mártva illetve leöntve történik.

A kész csempéket kétszer égetem. Az első /zsengélő/ 980 hőfokos égetés után még egyszer ellenörzöm a termék felületét, az élek simaságát, ha szükséges megcsiszolom. A befejező mázas égetés 1050 hőfokon történik, majd a rakat 24 órán keresztül , lassan hül ki.
A cserépkályhák összeépítéséhez kizárólag gyári új samott téglát és lapokat használok. a kályha teljes belső felülete utóbélelést kap, beleértve a füstjáratokat is. ez azért fontos, mert védi a kályhacsempéket a szétégéstől és megnöveli a kályha tömegét, ezáltal tovább tartja a meleget.
Minden kályhát megfelelő mennyiségű tisztító dugóval építek.
/ Könnyen tisztítható, nem kell megbontani, újrarakni /